PETEK BAKIMI

PETEK BAKIMI

PETEKLER NEDEN  KİRLENİR ?

Ev ve iş yerlerinizdeki ısınma sistemleri kapalı devre sitemlerdir. Su bir merkezden ısınır, (kombi, kazan, v.b.) ve tüm tesisatınızda sürekli olarak dolaşır. Suyun içindeki kireç ve diğer ağır metaller sıcak suyun da etkisi ile zamanla tortulaşma ve petek içinde kirliliğe neden olur. Bir başka etken ise petek içinde zaman zaman hava  oluşmasıdır. Peteklerin iç yüzeyleri metal olduğundan, su ve hava ile buluşan iç yüzey, petek içinde küf oluşumuna neden olur.B u küf peteklerin alt taraflarında birikir. Su sirkülasyonu verimli sağlanamaz. Bağlantı noktalarında tıkanıklıklara neden olur.

KİMLER PETEK TEMİZLİĞİ YAPMALIDIR?

Petek, tesisat temizliğini işinde uzman firmalar tarafından yaptırılmalıdır. Firma tarafından yapılan petek temizliği size, temiz bir işçilik, iletişim kolaylığı ve iş garantisi sağlar.

Tasarruf Analiz Araştırmamız

  • Bakımsız
  • BAKIMLI

PETEK TESİSAT TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Petek temizliğine başlamadan önce tesisatın kirli olup olmadığı tespit edilir. Termal kamera ile peteklerin ısı dağılımına bakılır, kirlilik oranı tespit edilir. Kirlilik durumuna göre işlem uygulanır.

Petek temizliğinde en önemli araçlardan bir tanesi temizliğe uygun kaliteli petek temizleme makinesidir.  Güçlü bir makine daha verimli temizlik sağlar.

Temizlik işlemi tek bir noktadan yapılır. Eviniz kirlenmez.

Petek temizliği, ısıtma kazanının (kombi) altından veya uygun bir havlu pandan yapılır. Kombi altındaki ısıtma sistemine giden bağlantılar sökülerek, tesisata petek temizleme makinesi bağlanır.. Basınçlı su tesisata basılarak tesisat içindeki kirli ve çamurlu su giderden atılır. Bu işlem her bir petekte tek tek uygulanmalıdır. Her petekten berrak su gelene kadar bu işlem uygulanır. Daha sonra tesisat temizlik kimyasalı kullanılarak derinlemesine temizlik uygulanır.  Tesisat temizlik kimyasalından arınana kadar durulanır. Müşterinin talebine göre tesisat koruyucu kimyasalı konulur ve tesisat kapatılır. Sistemin havası alındıktan sonra kullanıma hazırdır.

Kışa Hazırmısınız?

Faturalarınız fazla mı geliyor? Eviniz yeteri kadar ısınmıyor mu?Hemen bizi arayın!

İstanbul'un En Güvenilir Kombi Bakım Servisi

Arayın hemen gelelim, sıcak suyunuz daima aksın.